Popularne strategie gry w blackjacka

Blackjack to absolutnie jedna z najpopularniejszych gier losowych, która obowiązkowo znajduje swoje miejsce w każdym kasynie. Czy to popularne IviBet casino, czy dowolny inny stacjonarny salon gier, stół do blackjacka musi znaleźć się w ofercie dostępnych zabaw losowych. Gra ma dziesiątki lat i opinię zabawy, przy której można było kiedyś osiągnąć przewagę nad kasynem, dzięki zastosowaniu odpowiedniej strategii. Dzisiaj nie jest to już możliwe, ale rozgrywka według ściśle określonych systemów może zoptymalizować rezultat. Dlatego warto poznać najpopularniejsze strategie wśród graczy.

Podstawowa strategia rozgrywki blackjacka

strategie gry w blackjacka

To zestaw zasad zachowania na podstawie aktualnej sytuacji przy stole. Gracz musi przeanalizować swoje karty, odkrytą kartę krupiera i wprowadza odpowiednie działania zgodnie ze ściśle określonymi zasadami. Co ciekawe, krupier zawsze ma określoną strategię działania dla konkretnych kart i zawsze dobiera lub pasuje w tych samych sytuacjach.

Ta strategia została opracowana przez matematyków i mówi się, że minimalizuje przewagę kasyna nad graczem do zaledwie 0,5%, co daje RTP rozgrywki na poziomie 99,5%.

Strategia początkowo może wydawać się bardzo skomplikowana, bo opiera się na zestawie tabel, w których pierwsza kolumna i pierwszy rząd odnoszą się do wartości kart w ręce gracza i krupiera. W centrum tabeli jest działanie, jakie należy podjąć. W ten sposób gracz w ogóle nie musi się zastanawiać, co robić, a jedynie sprawdza najoptymalniejsze rozwiązanie w tabeli. Strategia może się różnić w zależności o warianty gry oraz liczby talii. Tabele z wyznaczonymi działaniami dla konkretnego rozdania są powszechnie dostępne w sieci.

Systemy zakładów

strategie gry w blackjacka

To doskonale znane graczom ruletki systemy określające sposób obstawiania zakładów pod względem wartości stawki. W tym przypadku szczególne znaczenie ma bezwzględna konsekwencja działania – bez względu na rezultaty kolejnych partii, bo w momencie trafienia znacząco zwiększa się prawdopodobieństwo wyjścia „na plus”.

Najpopularniejsze systemy zakładów stosowane dla gry w blackjacka to:

  • Martingale. Polega na podwajaniu stawki z każdą kolejną przegraną rundą. Z kolei po wygranej partii, należy powrócić do stawki początkowej. W ten sposób gracz bawi się zawsze do momentu trafienia i nawet jeśli ma wyjątkowo niekorzystną serię, to w momencie trafienia wszystko mu się zwraca.
  • Paroli. W tym przypadku gracz podwaja wygraną za każdym razem, kiedy uda mu się pokonać krupiera, a w przypadku przegranej powraca do stanu początkowego. W tym systemie gracz skupia się na zmaksymalizowaniu zysku z pasma szczęścia i minimalizację straty w przypadku wystąpienia pasma pecha.
  • System 1-3-2-6. Ciekawy system nakazujący zwiększanie zakładu według wyznaczonej sekwencji czterech rund. W przypadku wygranej przechodzi się do kolejnego etapu, a po osiągnięciu czwartej wygranej lub przegranej wraca się na początek. Ten system sprawdza się przy niewielkim budżecie, ponieważ gracz nigdy nie przekracza wartości 6-krotności zakładu nominalnego.

Systemy zakładów można łączyć z podstawową strategią gry w blackjacka. Dzięki temu można całkowicie zoptymalizować rozgrywkę i mieć całkowitą kontrolę nad zabawą. Wtedy jedynym aspektem, nad którym gracz nie ma kontroli, jest losowość wybieranych kart.

Inne strategie gry w blackjacka

W sieci i nie tylko można znaleźć dziesiątki różnych fachowych opracowań na temat blackjacka. Dlatego, jeżeli ktoś interesuje się kwestią głębszego poznania tej kultowej gry, to z pewnością znajdzie coś, co mu odpowiada. Warto jedynie mieć świadomość, że nigdy nie uda się przekroczyć RTP na poziomie 100%, a więc przewaga kasyna nad graczem będzie zawsze występować. To z kolei uniemożliwia stałe osiąganie wygranych – bez względu na skuteczność strategii, jaką zamierza się zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *