Popularne funkcje bonusowe na automatach do gier

Automaty do gier są różne przede wszystkim ze względu na swój format oraz zastosowane funkcje bonusowe. Nietrudno o powtarzalność na rynku, w którym funkcjonuje już kilkadziesiąt tysięcy slotów. Znaczna większość slotów, które można poznać, chociażby na w HellSpin casino, stosują te same rozwiązania. Najczęściej rozgrywka jest bardzo podobna, z zastosowaniem tych samych bonusów oraz co najmniej jedną wyraźną modyfikacją.

Dlatego rozpoczynając swoją przygodę z automatami do gier, warto poznać te funkcje, które są najczęściej spotykane na automatach do gier, żeby dowiedzieć się, jak działają.

Wild – symbol uniwersalny

Wild jest zdecydowanie najczęściej stosowanym symbolem specjalnym i może występować w wielu różnych formach. Można go spotkać w klasycznych slotach owocowych, hot spotach i niemal zawsze w bardziej zaawansowanych formatach gier.

Jego działanie jest bardzo proste – przyjmuje wartość wszystkich standardowych symboli, więc może łączyć się z nimi, tworząc kombinacje wygrywające. W ten sposób za każdym razem, kiedy tylko ikona Wild pojawi się na ekranie, znacząco wzrasta prawdopodobieństwo uformowania wygranej.

Wild najczęściej nie łączy się z ikonami specjalnymi. Dlatego wszelkie Scattery i inne symbole określane mianem „specjalnych” nie tworzą z nim kombinacji. Ta zasada ma wykluczyć niekontrolowane uruchamianie wszelkiego rodzaju bonusów w grze.

Scatter – wygrane za wystąpienia

automatach do gier

Drugi najpopularniejszy symbol specjalny, który ma bardzo proste działanie. Jest nazywany rozproszonym, ponieważ wygrane mogą pojawiać się, nawet jeżeli nie łączą się w kombinacje na liniach. Wystarczy, że na ekranie pojawi się konkretna liczba Scatterów, a automat przyzna odpowiednią nagrodę.

W przeciwieństwie do Wild, Scatter bardzo często jest łączony z dodatkowymi funkcjami bonusowymi. Zwłaszcza jeżeli w grze występuje runda darmowych spinów. Wtedy po trafieniu 3, 4 lub 5 takich ikon uruchamia się bonus, który zapewnia konkretną, ustaloną przez producenta, liczbę obrotów.

Mnożnik wygranych

Mnożniki są nieco rzadziej stosowanym rozwiązaniem, które potrafi dosłownie wywrócić rozgrywkę do góry nogami. Co ważne, są uruchamiane przez różne działania w grze. Bywają sprzężone z konkretnymi symbolami bonusowymi, a często rosną wraz z kolejnymi następującymi po sobie trafieniami. Zdarza się także, że uruchamiają się w rundzie bonusowej, gdzie po spełnieniu konkretnego kryterium, znacząco zwiększając szansę na ponadprzeciętne trafienie.

Mnożnik wygranych wyświetla wskaźnik zwiększenia wygranych i wszystkie trafienia, jakie uda się z nim uzyskać, są odpowiednio wyższe.

Darmowe spiny

automatach do gier

Zdecydowanie najchętniej trafiany bonus na automatach do gier. Nie występuje we wszystkich grach, ale jeśli jest już dostępny, to można mieć pewność, że po wylosowaniu zapewni ponadprzeciętne możliwości wygrywania. Najczęściej jest połączony z symbolem, który go uruchamia i z reguły jest to Scatter. Po trafieniu co najmniej trzech takich ikon gra informuje o przyznaniu pakietu darmowych spinów.

Zasady działania rundy są klarowne. Wykorzystują wartość zakładu, jakim zostały uruchomione, po czym gracz może wykręcić konkretną liczbę spinów, a gra nie pobierze żadnych środków z jego salda. 

Warto zaznaczyć, że bonus często znacząco ingeruje w przebieg zabawy, aby zwiększyć możliwości do wygrywania. Wprowadzane są mnożniki, dodatkowe symbole Wild oraz inne funkcje. Zmiany rozgrywki często są tak duże, że gracz często po prostu czeka, aż uda mu się trafić bonus z darmowymi spinami, bo to jedyny i najłatwiejszy sposób na wygranie dużych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *