Europejski handicap piłkarski: jak się w niego gra i kiedy działa

Większość firm bukmacherskich online stale dodaje do swoich bukmacherów coraz więcej opcji zakładów online, aby zapewnić graczom najlepsze i najbardziej ekscytujące doświadczenia. Tutaj znajdziesz wiele opcji z najlepszymi kursami na różnych rynkach i ligach. Możesz także obstawiać handicap europejski, oczywiście jeśli wiesz, co to jest!

Poniżej szczegółowo opiszemy handicap europejski w prostych słowach i przykładach oraz zasugerujemy, kiedy najlepiej jest postawić z nim zakład. Zacznijmy od krótkiego opisania, czym jest handicap europejski.

Co to jest handicap europejski i jak się nim gra?

Zwykle stosujemy zakłady z handicapem, aby zmniejszyć ryzyko przegranej. Handicap europejski to forma zakładów na piłkę nożną, służąca do kształtowania prawdopodobieństwa i oferowania szans na zwycięstwo drużynom o różnym poziomie dynamiki. W handicapie europejskim możliwe są trzy wyniki 1X2. Zespół z handicapem rozpoczyna grę z przewagą lub wadą bramki, w zależności od dokonanego wyboru. Co więcej, w handicapie europejskim nie ma VOID-u, a raczej remis. Wynik, jaki zostanie uzyskany po zastosowaniu handicapu, określa wynik zakładu.

Przykłady handicapu europejskiego

Europejski handicap piłkarski

Spójrzmy na typowy przykład z handicapem europejskim:

Jeśli w meczu Real Madryt – Atlético obstawiasz:

  • Real Madryt (-1), jeśli Real wygra różnicą dwóch lub więcej bramek.
  • Atlético (+1), jeśli Atlético wygra lub mecz zakończy się remisem.
  • Remis (Real Madryt -1), jeśli Real wygra różnicą dokładnie jednej bramki.
  • Należy jednak pamiętać, że możesz wybrać inne rynki z handicapem europejskim, który zwykle wynosi +/- 4.
  • Innymi słowy, jeśli postawisz na Real (-2), Merengues muszą wygrać różnicą +3 bramek, aby Twój zakład był wygrany.

Kiedy obstawiać handicap europejski?

Kiedy różnica w dynamice obu przeciwnych drużyn jest duża, wówczas lepiej jest stawiać zakłady z handicapem europejskim. Ponieważ kursy na faworyta będą oferowane przez bukmacherów bardzo niskie, jeśli postawisz zakład z handicapem europejskim wynoszącym (-1) lub nawet (-2) na najsilniejszą drużynę, Twoje szanse gwałtownie wzrosną, zawsze z odpowiednim ryzykiem.

Dobrym uzasadnieniem zastosowania handicapu europejskiego jest także intuicja dotycząca dokładnej różnicy bramek pomiędzy dwoma zespołami. Jest to opcja obarczona wysokim ryzykiem, ale także wysokim zyskiem.

Jeżeli sądzisz, że gospodarze z trudem wygrają, wybierz remis z handicapem.

Wreszcie, jeśli lubisz ryzyko, zagraj w grze podwójnej z handicapem przeciwko faworytowi i miej nadzieję, że szczęście będzie się z ciebie śmiać.

Gdzie obstawiać handicap europejski?

Europejski handicap piłkarski

Oprócz zwycięzcy wyścigu, handicap europejski może być również wykorzystany do:

  • wynik interwału
  • zestaw kart
  • zestaw narożników

Jednocześnie możesz obstawiać mecze koszykówki, siatkówki, polo i hokeja na lodzie z handicapem europejskim.

Podsumowując, handicap europejski oferuje bardziej tradycyjne opcje zakładów, zwłaszcza jeśli istnieje duża różnica w sile pomiędzy dwoma przeciwnymi drużynami. Dokładnie przestudiuj statystyki i różne inne czynniki i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada w każdym konkretnym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *